Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Środki Funduszu Pracy na wsparcie dla terenów zniszczonych po nawałnicy

Wtorek, 22 sierpnia 2017 (13:28) miniatura

Powiatowe urzędy pracy, na terenie działania których wystąpiły klęski żywiołowe, mogą ubiegać się za pośrednictwem marszałka województwa o pozyskania dodatkowych środków z rezerwy Funduszu Pracy w dyspozycji ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czwartek, 17 sierpnia 2017 (15:31) miniatura

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, zwrócił się do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców z apelem o pomoc w każdej możliwej formie i włączenie się w działania na rzecz poszkodowanych społeczności.

Spadła liczba bezrobotnych

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017 (15:07) miniatura

Tak niskiego bezrobocia w lipcu nie było od czasu powstania województwa pomorskiego!

W stosunku do czerwca 2017 r. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 1,4% (tj. o 0,8 tys. osób).

Handel ludźmi. Co trzeba wiedzieć

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017 (11:07) miniatura

To współczesna forma niewolnictwa. Ma różne oblicza. Od przymusowej pracy, poprzez handel organami, zmuszanie do żebractwa, przymusowe małżeństwa po prostytucję. Bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie w pułapkę handlarzy może wpaść każdy.

Nowy okres w składaniu wniosków w Programie Rodzina 500+

Wtorek, 1 sierpnia 2017 (15:35) miniatura

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia br. rozpoczyna się nowy okres w składaniu wniosków o świadczenia w Programie Rodzina 500+, które będą wypłacane od 1 października.

Pomorskie firmy nastawione na rozwój

Piątek, 30 czerwca 2017 (10:22) miniatura

Kształcenie ustawiczne było tematem przewodnim rozpoczętego cyklu spotkań z pracodawcami w formie śniadań biznesowych pt. „Firma jako organizacja ucząca się” organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspólnie z Pomorską Agencją Rozwoju Pomorza. Pierwsze spotkania - 28 czerwca w Malborku i 29 czerwca w Starogardzie – cieszyły się dużym zainteresowaniem pomorskich przedsiębiorców.

Strona 1 z 41