Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Siódma edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza przyciągnęła młodych

Czwartek, 19 kwietnia 2018 (15:25) miniatura

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza, które odbyły się 18 kwietnia już po raz siódmy różnorodną ofertą przyciągnęły zainteresowanych z całego województwa – tych poszukujących pracy, a także osoby młode, które dopiero za kilka lat rozpoczną karierę zawodową.

Agencje zatrudnienia z solidną dawką wiedzy

Czwartek, 19 kwietnia 2018 (15:14) miniatura

Ponad 130 przedstawicieli agencji zatrudnienia, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Pracy i powiatowych urzędów pracy szkoliło się w temacie zatrudniania cudzoziemców.

W marcu lepiej na rynku pracy

Piątek, 13 kwietnia 2018 (11:04) miniatura

W rejestrach powiatowych urzędów pracy ubywa bezrobotnych. Według wstępnych szacunków na koniec marca w województwie pomorskim bez pracy pozostawało 50,8 tys. osób, czyli o 3,3 % (tj. o 1,7 tys. osób) mniej niż miesiąc wcześniej.

Wiedza, edukacja, rozwój – znajdź swój POWER na Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza

Czwartek, 12 kwietnia 2018 (13:42) miniatura

Już 18 kwietnia w gdańskim Amber Expo odbędzie się event „POWER 2 WORK” dedykowany pomorskiej młodzieży.  Przyjdź i dowiedz się jak wykorzystać potencjał Funduszy Europejskich na realizację swoich celów, podniesienie kwalifikacji, znalezienie ciekawej pracy.

Integrujemy cudzoziemców

Środa, 11 kwietnia 2018 (14:47) miniatura

O tym co należy zrobić, żeby zatrzymać zagranicznych pracowników na Pomorzu dyskutowaliśmy 9 kwietnia w Gdyni podczas konferencji „Wyzwania dla samorządu terytorialnego w dobie imigracji ekonomicznej”.

 

Jak dopasować kwalifikacje do potrzeb rynku pracy?

Wtorek, 3 kwietnia 2018 (10:11) miniatura

Kompetencje pracowników a oczekiwania pracodawców, rola doradztwa zawodowego w podejmowaniu decyzji dotyczących kształcenia oraz możliwości finansowania szkoleń pracowniczych ze środków KFS – o tym rozmawialiśmy 23 marca w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach.

Strona 1 z 51