Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Wspieramy pracodawców w Malborku

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 (14:01)

miniatura

Kluczem do sukcesu pomorskich firm są odpowiednio wykształceni pracownicy. O tym jak dzisiaj radzić sobie z rekrutacją, szkoleniami, zarządzaniem, zatrzymywaniem i oceną pracowników będziemy rozmawiać już 14 listopada w Malborku. Dyskusję poprowadzi Marcin Nowicki z Centrum Myśli Strategicznych. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Pomorskie wspiera pracodawców”.

W tej chwili na pomorskim rynku pracy dużym wyzwaniem jest zapewnienie wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników pomorskim pracodawcom. Pracownicy o wysokich kompetencjach efektywniej realizują swoje zadania i chętniej podejmują nowe inicjatywy, co wpływa na wzrost wydajności pracy, a tym samym podniesienie konkurencyjności firmy. Ciągłe kształcenie pracowników, podtrzymywanie ich zaangażowania leży zatem w interesie pomorskich pracodawców, którzy dbając o rozwój zawodowy swojej kadry mogą sięgać po najbardziej odpowiadające im narzędzia. Obecnie pracodawcy nie muszą sami finansować szkoleń i kursów zawodowych osób przez siebie zatrudnionych, ale mogą wspierać ich rozwój korzystając z innych źródeł finansowania np.: środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego czy Pomorskiego Funduszu Rozwoju.

O nowych możliwościach dla pracodawców w ramach Pomorskiego Funduszu Rozwoju będzie mowa na spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 9.30 w restauracji Piwniczka / Zamek Malborski przy ul. Starościńska 1.

Program spotkania w Malborku

Będzie to kolejne spotkanie po Starogardzie Gdańskim które odbyło się 5 września.

Relacja ze spotkania w Starogardzie Gdańskim

Organizatorami spotkań są Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i powiatowe urzędy pracy województwa pomorskiego.