Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Zainspiruj się i twórz dobre miejsca pracy

Dodano: Czwartek, 18 kwietnia 2019 (14:57)

miniatura

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań z pomorskimi pracodawcami „Pomorskie. Dobre miejsca pracy”. Wspólnie zastanowimy się co  wpływa na jakość miejsc pracy i wymienimy się dobrymi praktykami. Będziemy w  dziewięciu różnych lokalizacjach regionu. Pierwsze spotkanie już 26 kwietnia w Bytowie.

Inspirujące spotkania z pomorskimi pracodawcami organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy w Bytowie, Kościerzynie, Słupsku, Człuchowie, Nowym Dworze Gdańskim, Malborku  i Gdyni, Olivia Business Center i Politechniką Gdańską.  Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów w poszczególnych obszarach, będą z nami specjaliści od HR, ergonomii miejsca pracy i różnorodności kulturowej.

 

Dobre miejsce pracy, czyli jakie?

Wspólnie zastanowimy się jak wyjść naprzeciw potrzebom kadrowym w lokalnych firmach, porozmawiamy o możliwościach rozwoju zawodowego pracowników i wykorzystaniu ich potencjału oraz różnorodności kulturowej w firmach. W każdej firmie można niewielkim nakładem kosztów poprawić konkurencyjność miejsca pracy, a wymiana doświadczeń, dobre praktyki i dyskusja mogą być inspiracją do zmian.

Dobre miejsca pracy to takie, gdzie każdy pracownik ma możliwość rozwijać się zawodowo, zdobywać nowe kompetencje i podnosić swoje kwalifikacje. O potrzebie rozwoju zawodowego będziemy dyskutować z pracodawcami w Bytowie, Kościerzynie i Gdyni.

Dobre miejsca pracy to takie, gdzie umiejętne zarządza się różnorodnością wieku zespołu. Wydłużanie aktywności zawodowej w firmie będzie tematem przewodnim spotkań w Bytowie, w Słupsku, Człuchowie, Nowym Dworze Gdańskim oraz w Gdańsku.

Dobre miejsce pracy to także takie, gdzie pracownicy nie są dyskryminowani ze względu na odmienność kulturową, to miejsca sprzyjające włączeniu społecznemu pracowników spoza granic Polski. Różnorodność kulturowa w zespole już 9 maja na spotkaniu w  Gdańsku.

 

Dziewięć lokalizacji do wyboru

Spotkania odbywać się będą od kwietnia do listopada, będą różnorodne pod względem tematyki, a także formuły. Jedne będą przebiegać w kameralnej atmosferze, inne będą skupiały szersze grono przedstawicieli konkretnych specjalizacji.

Trwa rekrutacja na spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań. Szczegółowe programy będą zamieszczane na  bieżąco.

Pliki do pobrania
Program spotkania 26 kwietnia w Bytowie (PDF, 780,57kB)
Program spotkania 9 maja w Olivia Business Centre (PDF, 280,32kB)
Program spotkania 22 maja w Kościerzynie (PDF, 309,31kB)

Otwarcie plików do pobrania w formacie PDF wymaga
zainstalowanego czytnika plików PDF.